logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Bezpieczny dojazd do terenów inwestycyjnych i Exploseum
Rozpoczęła się duża przebudowa ulicy E. Matuszewskiego na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Nowa jezdnia, chodniki i droga rowerowa poprawią obsługę terenów inwestycyjnych i dojazd w kierunku Exploseum.


Inwestycja kosztuje 5,5 mln zł brutto. Jest finansowana przez BPPT. Prace rozpoczęły się w ubiegłym miesiącu od rozbiórek. Droga na odcinku od ul. Bydgoskich Przemysłowców do E. Smolińskiego powstaje praktycznie od podstaw. Ulicę wyposażymy m.in. w odwodnienie, oświetlenie, ułożona zostanie nowa nawierzchnia. Dobudujemy także po zachodniej stronie ciąg pieszo-rowerowy. Zakończenie wszystkich prac planowane jest wiosną przyszłego roku.

Zmodernizowana ul. E. Matuszewskiego stanowić będzie dojazd do terenów inwestycyjnych. W jej sąsiedztwie powstaje  też  nowoczesne centrum demonstracyjne z laboratoriami i biurami. Inwestycja wesprze rozwój firm działających w Bydgoszczy.
Więcej informacji o tym projekcie znajduje się w tekście „Rozpoczęła się budowa centrum demonstracyjnego”.Poza tym ulica stanowi jeden z dojazdów do Exploseum, oddziału Muzeum w Bydgoszczy, prezentującego architekturę przemysłową III Rzeszy na obszarze DAG Fabrik Bromberg (kompleksu zbrojeniowego), wraz z podziemną trasą turystyczną. Ekspozycje dotyczą historii koncernu DAG, którego założycielem był Alfred Nobel, fabryki DAG Bromberg, wojskowości, uzbrojenia, materiałów wybuchowych, a także pracy przymusowej na terenach III Rzeszy, ruchu oporu, konspiracji i sabotażu.

Obecnie ulica Matuszewskiego na modernizowanym odcinku jest nieprzejezdna. W drodze do Exploseum należy od razu kierować się ulicami E. Petersona i E. Smolińskiego.

Warto podkreślić, że planowana jest dalsza rozbudowa infrastruktury drogowej  BPPT. Powstaje projekt niezbędny do połączenia wschodniej części parku z ul. Nowotoruńską. Wraz z rozbudową trasy S10 planowana jest budowa dwupoziomowego węzła łączącego ulicę Petersona z drogą szybkiego ruchu.

Warto wiedzieć:

BPPT to jeden z największych parków przemysłowo-technologicznych w Polsce (287,5 ha). Oferuje grunty inwestycyjne na sprzedaż oraz pod dzierżawę. Przygotowując tereny dla inwestorów, spółka podejmuje szereg działań obejmujących m.in. wydzielenie i podział geodezyjny działek, badania hydrogeologiczne gruntów, budowę nowej i rozbudowę już istniejącej infrastruktury. Oferuje przedsiębiorcom także wynajem powierzchni biurowych, wsparcie dla początkujących firm i nie tylko im, dostęp do najnowocześniejszych technologii i usług. Ta lista jest wciąż otwarta. Ponadto, w skład spółki wchodzi Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze, które jest idealnym miejscem do organizowania targów, wystaw, konferencji oraz szkoleń. Zatrudnienie w ulokowanych na jego terenie ponad 130 firmach znalazło około 4 tysięcy osób.